AVAKONTSERT. Esimene advent

Kontsert
Piletid
Toetajad
01.12.18 19:00 Rootsi-Mihkli kirik, Tallinn. Kontserdisari Jõulumuusika festival Kirikupühad Maarjamaal 2018
 

Corelli Music

Jõulumuusika festival "Kirikupühad Maarjamaal" 2018

28. november 2018 - 6. jaanuar 2019
 
Eesti Vabariik 100, Euroopa kultuuripärandi aasta 2018
Euroopa Festivalide Assotsiatsiooni kvaliteedimärk „EFFE Label 2017-2018“

 

Kauni muusikaga imeline jõuluaeg kirikutes ja mõisates-muusikasalongides üle Eesti!

Corelli Music rõõmustab taas publikut juba aastast 2010 toimuva jõulumuusika festivaliga „Kirikupühad Maarjamaal", mis pakub imelisi muusikaelamusi kogu pika pühadeaja jooksul 1. advendist detsembri alguses läbi jõuluootuste ja aastalõpu kuni kolmekuningapäevani jaanuari alguses. Festival on leidnud publiku poolt suure poolehoiu ning Euroopa Festivalide Assotsiatsioon (EFA) tunnustas seda kvaliteedimärgiga „EFFE Label 2017-2018". „Kirikupühad Maarjamaal" patroon on Eesti Kirikute Nõukogu president, peapiiskop emeeritus Andres Põder. Jõulufestival on muusikute kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks ning tähistab ka Euroopa kultuuripärandi aastat 2018.

 

AVAKONTSERT. Esimene advent
L, 1. detsember  2018    kell 19 Rootsi-Mihkli kirik, Tallinn                   
Avakontsert "Orelimuusikat jõuluaja alguseks"
ESINEJA: Aivar Sõerd (orel)

KAVA: Vaimustav orelikontsert jõululiste muusikapärlitega barokiaja meistritest romantismini (G. Jullien, F. Tunder, J.S. Bach, D. Buxtehude, C. Franck, R. Tobias jt).

Poeetilise pealkirjaga kontsert on pühendatud orelile kui pillile, mis heliseb peaaegu igas Maarjamaa kirikus. Kaunis orelimuusika juhatab sisse pika jõuluootuse aja. Nii Eesti ajaloolised kirikud kui ka tihti koguduse annetustega ehitatud orelid on samuti Euroopa kultuuripärandi osad.

Sel jõulufestivali avakontserdil saab kirikuvõlvide all nautida eri ajastutel kirjutatud kauneid teoseid - Balbstre „Variations de Noël" (variatsioonid jõulu teemal), Franki „Pastoraal", Bachi ja Tobiase koraalieelmängud jpm. Jõuluootuse alguseks sobivat sätendavat orelimuusikat pakub Riigikogu liige ning hiljuti Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrikraadi omandanud muusik Aivar Sõerd.

 
Kontserdile sissepääs annetustega jõulufestivali toetuseks 

Lisainfo www.corelli.ee

www.fb.com/corellimusic

 

Corelli Music kingib kõik oma kontserdisarjad, festivalid ja suursündmused Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva pidulikuks tähistamiseks

 
Kontserdile sissepääs annetustega jõulufestivali toetuseks 
JMF 18- videoklipp
JMF 18- videoklipp- vene keeles
Aivar Sõerd
Rootsi-Mihkli kirik. Foto:f-rudolph
Euroopa Festivalide Assotsiatsiooni kvaliteedimärk “EFFE Label 2017-2018” jõulumuusika festivalile “Kirikupühad Maarjamaal”
Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate