Eesti mõisad 2013- Eivere mõis

Kontsert
Lisainfo
Piletid
Toetajad
26.07.13 18:00 Eivere mõis (Anna kihelkond, Järvamaa). Kontserdisari Eesti mõisad 2013

Toetame koos Lasila mõisakooli klaverifondi!

2013 - 15 suve mõisamuusikat!

Agentuur Corelli Music jätkab juba viieteistkümnendat aastat suvise menusündmusega, mille peaesineja on barokkansambel Corelli Consort. Heategevuslikus kontserdisarjas „Eesti mõisad 2013" ühinevad arhitektuur, muusika, ajalugu, metseenlus, mõisaromantika ja kunstipärandi hoidmine. Sari on 14 aasta jooksul, alates 1999. aasta suvest tutvustanud 58 mõisat üle Eesti ja toetanud 13 väikest mõisakooli, -hooldekodu või -lastekodu. Sel aastal lisanduvad veel viis uut mõisa erinevatest Maarjamaa nurkadest.

 

„Eesti mõisad 2013" publiku ja metseenide sihtannetused lähevad Lääne-Virumaal Rakvere  vallas asuva väikese Lasila mõisakooli klaverifondi, et aidata kaasa Rakvere Vallavalitsuse, Lasila Põhikooli ja agentuuri Corelli Music ühisele soovile asendada mõisasaali vana ja väsinud klaver uuega veel sellel aastal! Uus klaver mõisakooli saalis parandab oluliselt õpilaste hariduse kvaliteeti ja pakub edaspidiseks võimaluse ka ümbruskonna elanikele nautida tipptasemel kontserte mõisasaalis aastaringselt.

ESINEJAD:

Barokkansambel CORELLI CONSORT ajastu pillidel

KA BO CHAN (kontratenor)

Selgitusi jagab kunstiteadlane JÜRI KUUSKEMAA

 

KAVA:  „Crème de la crème": kauneimad aariad kontratenorile ning viiuli-, tšello- ja klavessiinimuusika pärlid - J.S. Bach, G.Fr. Händel, A. Vivaldi jt

 

 

 

„Eesti mõisad 2013" lõppkontsert 28. juulil kell 18 Lasila mõisas on PILETITETA, vaba annetus Lasila mõisakooli uue klaveri fondi.

Toetame koos Lasila mõisakooli klaverifondi! 

Annetusi saab teha annetuskastidesse igal sarja "Eesti mõisad 2013" kontserdil, "Unustatud mõisad" külastuspäevadel Lasila mõisas või Rakvere Vallavalitsuse arveldusarvele nr 10502017536000 märgusõnaga KLAVER

 

Agentuuri Corelli Music kroonijuveel, kontserdisari „Eesti mõisad" on unikaalne kultuurinähtus, milles romantiline mõisaelamus ja arhitektuuripärlid on ühendatud mõisate kuldajastu kauni muusikaga. Lisaväärtuse annavad haaravad ajaloolised selgitused kunstiloolaselt Jüri Kuuskemaalt ja kogu publikule võimalus kuuluda metseenide vanasse auväärsesse seltskonda. Igal kontserdil on Lasila mõisakooli klaverifondi toetamiseks avatud annetuskastid ja toimuvad heategevusmüügid, kus sel suvel osaleb oma põnevate toodetega ka Mõisakeraamika. Kolm esimest mõisa selle suve sarjas - Atla, Kõltsu ja Eivere on suurepäraselt korda tehtud ja kultuurihuviliste omanikega eramõisad. Kaks viimast - Räpina ja Lasila on mõisakoolid ning need kontserdid toimuvad populaarse külastusmängu „Unustatud mõisad" mängupäevadel.

 

Suvel 2013 saab sarjas nautida kaht erinevat barokkmuusika kava, mõlemad on tõeline „Crème de la crème" muusikagurmaanidele. 19. juunil esitab Atla mõisas tundelise 18. sajandi klavessiinimuusika pärle võluv prantslanna Elisabeth Joyé. Järgmises neljas mõisas 25.-28. juulil pakuvad imekaunist barokkmuusikat kontratenor Ka Bo Chan ja barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel. Mõisate ajalugu ja arhitektuuri tutvustab igas mõisas oma tuntud muhedal moel kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa.

 

EIVERE MÕIS (Eyefer) Anna kihelkonnas Järvamaal

Juugendarhitektuuri ja gooti rüütliromantika segu ilmneb Eestis kümnekonna väiksemat sorti mõisa härrastemajade juures. Neile on iseloomulikud kõrged sadulkatused, ärklid, tornikesed, tiheda ruudustusega aknad, katmata jäetud laiad ukse- ja aknapiidad. Märgatav on lähedane sugulus heimatstiilis villadega. Need kuuluvad Balti eliidi „luigelauluajastusse" enne esimest maailmasõda.

Mõis oli Eiveres juba 1552. aastal. Pärast põhjasõda sai omanikuks Pilar von Pilchaud, ent 20. sajandi alguses valdas mõisa Reinhold Walter Stackelberg. Tema laskis 1912. aastal ehitada praeguse hoone. Stackelbergide suguvõsa, mis kuulus mõjukamate ja arvukamate aadlike hulka (ainuüksi Toomkirikus on suguvõsa kuue liikme vappepitaafid), omas toona üksnes Põhja-Eestis 40 mõisat. Suutnuks Reinhold Walter lähitulevikku ette aimata (sõda, revolutsioon ja mõisate võõrandamine), poleks ta end arvatavasti Eiveres ehituskuludesse tõuganud. Aastail 1945-1998 kasutati tema pärandit hooldekoduna. Vald müüs hoone 2000. aastail Soome kodanikule, kes alustas renoveerimist. Interjöörides olid veel osalt säilinud vanad mosaiikpõrandad ning saalis kunstipärane kaminahi. Nüüdseks on valdus üle läinud uutele omanikele Jaapanist. Külastajatele pakutakse majutust ja toitlustust, samuti mitmesuguste sündmuste korraldamise võimalusi.

Tekst: Jüri Kuuskemaa 

PILETID: 18 € / 14 € *

eelmüügis Piletilevis, Statoilis ja võimalusel tund enne algust kohapeal 

*Sooduspiletid (piiratud kogus): pensionär, õpilane, üliõpilane, õpetaja, invaliid ja tema saatja, Eesti Interpreetide Liidu liige

NB! American Express krediitkaardi omanikele Piletilevi eelmüügist soodustus -10% täispileti hinnast

SERK liikmekaardi omanikele Piletilevi eelmüügist soodustus -10% täispileti hinnast.

 

Piletilevi müügikohtades, www.piletilevi.ee ja Statoili teenindusjaamades üle Eesti.

Vaata Piletilevi müügikohti
Kuidas osta pilet internetist 

Mugavaim piletiost kodust väljumata- Sebrapilet!

Eesti mõisad 2013 - videoklipp
Eivere mõis. Foto: Sven Soome
Ka Bo Chan. Foto: Arvo Aun
Jüri Kuuskemaa. Foto: Peeter Langovits
Corelli Consort. Foto: Corelli Music
EM 2013
Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate