Corelli Music - Tänasest mõisates HELISEV SALZBURG, naistepäevaks ARMASTUS

Pressiteade
12.02.2021
Corelli Music
 

Corelli Music - Tänasest mõisates HELISEV SALZBURG, naistepäevaks ARMASTUS

 

Tänasest jätkab Corelli Music taas kontsertidega. Sõbrapäeva tähistavad eelmisel aastal just enne eriolukorda toimunud ülimenukad salongikontserdid "Helisev Salzburg" 12. veebruaril kell 19 kaunilt restaureeritud Puurmani lossis ja 13. veebruaril põneva tegevusega Pootsi veinimõisas. Mitmekülgsed muusikud Katrin Lehismets ja Peeter Kaljumäe kutsuvad muusikalisele rännakule maalilisse Alpilinna Salzburgi. Lauldes, klaverit mängides ja lugusid jutustades avavad nad seal sündinud särava muusikamaailma.

 

Mõlemad kontserdid on lubatud mahus välja müüdud, inimeste kultuurinälg on suur. Toompea muusikasalongi 14. veebruariks planeeritud olnud sama kontsert toimub ettevaatuse mõttes juuli alguses.

 

Järgmiseks on tulemas jõulufestivalilt edasi lükkunud kontsert "Armastus", Kadri Voorand in Duo with Mihkel Mälgand.  Naistepäevakontserdil 7. märtsil kell 18 Keila-Joa lossis Schloss Fall saab nautida ajaloolise mõisalossi lummuses pühademeeleolus improvisatsioonide tulevärki, mida ehivad õhulised elektroonilised efektid ja hingestatud poeesia.

 

Jätkuvalt on järelkuulatav ja kogub aina rohkem kuulajaid Corelli jõulukingiks pakutud advendikontsert "In Natali Domini" Corelli virtuaalses kontserdisaalis. Cracow Singers esitas 19.12.2020 Tallinna kiriku asemel Poola vanimas benediktiini kloostris valiku kaunist Poola barokiaja jõulumuusikast.

https://youtu.be/TnfF7g596Sw

 

Kes soovib ja kellel on võimalusi, saab Corelli muusikuid toetada läbi Corelli Metseenide Klubi www.corelli.ee/metseenid .

 

HELISEV SALZBURG

 

Mis on ühist viini klassikal ja viini klassikalisel operetil, kui Viin välja arvata? Kumb on kuulsam, Mozart vôi Julie Andrews? Mis on see fenomen, mis on meelitanud Salzburgi linna varasemalt igal aastal pea 30 miljonit turisti?

 

Mitmekülgsed muusikud Katrin Lehismets ja Peeter Kaljumäe kutsuvad muusikalisele rännakule maalilisse Alpilinna Salzburgi. Lauldes, klaverit mängides ja lugusid jutustades avavad nad seal sündinud särava muusikamaailma.

 

Sõbrapäevakontserdid

Mõisaromantika

R, 12.02.2021 kell 19.00 Puurmani loss, Jõgevamaa

L, 13.02.2021 kell 18.00 Pootsi veinimõis, Pärnumaa

 

"HELISEV SALZBURG"

 

Esinejad:

KATRIN LEHISMETS ja PEETER KALJUMÄE

Laul, klaver, tants, jutustatud lood

 

Kava:

Mozart, Lehar, Benatzky, Rodgersi "Helisev muusika" jpm.

Muusika, mille poolest Salzburg nii kuulus on.

 

Õhtu täis imelist muusikat, Salzburgis Alpide nõlvadel sündinud klassika sädeleb Maarjamaal uhkes lossis ja põnevas veinimõisas. Ülimenuka kava korduskontserdid tähistavad ka sõbrapäeva.

 

Katrin Lehismets: "Igaüks, kes kunagi sattunud Mozarti sünnilinna Salzburgi, soovib sinna jälle tagasi. Selle linna kaunis arhitektuur ja hingemattev loodus on inspireerinud muusikuid, filmitegijaid, kirjanikke, suusatajaid, unistajad ja lugematul hulgal turiste. Kontsert-show "Helisev Salzburg" pakub valikut sellest fastsinatsioonist väljakasvanud heliloomingust. Esmajärjekorras Salzburgi kõige kuulsamalt pojalt, Wolfgang Amadeus Mozartilt. Kuid ka mitmed operetiheliloojad on elanud ja töötanud Salzburgis ja selle lähistel, nagu näiteks Franz Lehar või Ralph Benatzky. Muidugi ei saa mööda minna ka Julie Andrew'st ja filmist "Helisevast muusika", mille mänguplatsiks on samuti Salzburg. Perekond von Trapp, kellest see kuulus film räägib, on Salzburgist pärit. Läheme ka von Trapp'ide jälgedesse, kes pärast natside eest põgenemist laulva perekonnana Ameerikas tuntust kogusid, esitades austria rahvalaule ja - tantse. "

 

Kava "Helisev Salzburg" on välja töötanud Salzburgis asuv agentuur Sound of Austria ja seda mängitakse üle terve maailma väga menukalt juba 30 aastat. Nad andsid Katrin Lehismetsale loa seda ka Eestis teha.

 

Tund enne algust ja vaheajal ootavad mõnusad salongikohvikud.

Naudi endiste aegade stiili ja elegantsi!

 

 

 

Mail Sildos

Corelli Music

Kunstiline juht

Tel 5097963

mail at corelli dot ee

 

Karin Helstein

Corelli Music

Projektijuht

Tel 5811 5774

karin at corelli dot ee

 

 

 

 

 
 

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate