JÕULUOOTUS. Kolmas advent

Kontsert
Lisainfo
Piletid
Toetajad
11.12.16 17:00 Püha Vaimu kirik, Tallinn. Kontserdisari Jõulumuusika festival Kirikupühad Maarjamaal 2016

 

 

 

 

JÕULUMUUSIKA FESTIVAL "KIRIKUPÜHAD MAARJAMAAL"

27. november 2016 - 9. jaanuar 2017

Kauni muusikaga imeline jõuluaeg kirikutes ja muusikasalongides üle Eesti!

 

JÕULUOOTUS. Kolmas advent 
P, 11.12.16 kell 17 Püha Vaimu kirik, Tallinn           
KAVA: "Jõuluootuse vasksed helinad" - Gabrieli, Speer, Schütz, Rosenmüller, Bach jt
ESINEJAD:  varajaste vaskpuhkpillide ansambel CLANGOR CUPRI:
Indrek Vau, Priit Aimla, Ivar Tillemann, Taavi Kuntu (barokktrompetid), Peeter Margus, Vairis Nartiss (Läti), Aabi Ausma, Valter Jürgenson (barokktromboonid ehk sackbuts)
Kaastegev: Ene Salumäe (orel)

Kirikus kõlab üliharva kuuldav renessansi- ja barokiaegne konsordimuusika vanadele vaskpuhkpillidele ja jõululine muusika orelile. Ansambel ERSO, RO Estonia ja Läti parimatest vaskpillimängijatest on just selleks kontserdiks kokku kutsutud, et esitleda erakordselt kaunikõlalist varajaste vasksete puhkpillide muusikat kaheksale mängijale. Kontserdi üks toetajatest on huulikumeister Josef Klier, kelle baroque-sarja huulikuid saavad meie muusikud prooviprotsessi ja esinemise käigus testida ning hinnata.      

Peeter Margus, ERSO tromboonimängija ja ansambli Clangor Cupri initsiaator tutvustas kontserdi saamislugu: “Jõulud on eestlaste jaoks rahulikud ja perekesksed pühad. Ometi on ka sellel perioodil pidulikku sära ja tulemise ärevust. Seda helget pidulikkust tahame tuua teieni muusikaga, mida esitame barokiajastu vaskpuhkpillidel: barokktrompetitel ja barokktromboonidel ehk sackbut’idel oreli saatel.
Selle kontserdi idee tekkis täiesti maistel põhjustel. Valisin Josef Klieri toodangu hulgast huulikut ja meister pakkus võimalust Eestisse saata kogu barokkhuulikute sortiment, kui neile piisavalt huvilisi leidub. Lõime käed, sest huulikuhuvilisi pillimehi kogunes suure ansambli jagu. Oh, kui kahju oleks sellel potentsiaalil lasta prooviruumis sumbuda! Meie arutelu kuulis õnneks Corelli Musicu kunstiline juht Mail Sildos, kelle toel jõudsid meie plaanid publiku ette.
Soovin ansambli poolt kõigile rahulikku jõuluaega ja tänan Josef Klieri pillipoodi www.josefklier.de, www.nartiss.lv veebipoodi, Corelli Music agentuuri ning kõiki rahastajaid abi ja lõpmatu kannatlikuse eest ansambli publiku ette toomisel.”

Vaata kogu festivali kava SIIT

Vaata infot ka Corelli Music Facebook lehelt!    

JÕULUMUUSIKA FESTIVAL "KIRIKUPÜHAD MAARJAMAAL"

27. november 2016 - 9. jaanuar 2017

Kauni muusikaga imeline jõuluaeg kirikutes ja muusikasalongides üle Eesti!

 

Corelli Music rõõmustab taas publikut aastal 2010 alanud jõulumuusika festivaliga „Kirikupühad Maarjamaal". See kestab kogu pika pühadeaja 27. novembrist 2016 kuni 9. jaanuarini 2017, alates 1. advendist novembri lõpus läbi jõuluootuste ja pidulike aastalõpu kontsertide kuni kolmekuningapäeva ja õigeusu jõuludeni jaanuari alguses. „Kirikupühad Maarjamaal" patroon on Eesti Kirikute Nõukogu president, peapiiskop emeeritus Andres Põder.

Jõulufestivali kavas on kontserdid „JÄÄOREL" esimesel advendil, 27.11. Tallinnas, "Jõuluootuse vasksed helinad" kolmandal advendil, 11.12. Tallinnas, traditsioonilised aastalõpukontserdid „MAGNIFICAT" 28.-29.12. Tartus ja Tallinnas ja „Uus täht klassikataevas!" 5. ja 9.01. Tallinnas ja Narvas. Pühadehõnguliselt sätendavaid muusikaelamusi pakuvad Ulla Krigul positiivorelil ja Ene Salumäe orelil, Jaan Sööt legendaarsest ansamblist Jäääär kitarridel, varajase vaskpuhkpillimuusika ansambel Clangor Cupri, säravad vokaalsolistid, Corelli Barokkorkester, ansambel Eboracum Baroque ja dirigent Chris Parsons Suurbritanniast ning kuus vokaalsolisti ehk Iris Oja uus renessanssmuusika ansambel.

Kauneid jõule soovib Corelli Music!

PILETID: 12 € / 10 € *

TOETAJPILETID: 25 €, 35 €, 50 € on suureks abiks festivali korraldamisel, tagavad Corelli muusikute suure tänu ja koha esiridades

 

 

Piletilevi müügikohtades, www.piletilevi.ee ja Statoili teenindusjaamades üle Eesti ja võimalusel tund enne algust kohapeal
*Sooduspiletid (piiratud koguses): pensionär, õpilane, üliõpilane, õpetaja, puudega inimene ja tema saatja, Eesti Interpreetide Liidu liige

NB! Suur Eesti Raamatuklubi liikmekaardi omanikele Piletilevi eelmüügist soodustus -10% täispileti hinnast. Täpsed tingimused www.serk.ee 

OSTA PILET

Vaata Piletilevi müügikohti
Kuidas osta pilet internetist  Mugavaim piletiost kodust väljumata- Sebrapilet!

JMF 16 - videoklipp
Clangor Cupri. Foto Corelli Music
Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate