Agnus Dei

Kontsert
Lisainfo
Piletid
Toetajad
06.03.16 16:00 Narva Hermanni linnus (Peterburi mnt 2, Narva). Kontserdisari Kirikupühad Maarjamaal

 

Kirikupühad Maarjamaal. AGNUS DEI

Kontserdiagentuur Corelli Music pakub jätkuvalt hingestatud muusikaelamusi nüüdseks juba kümme aastat publikut rõõmustanud kontserdisarjas „Kirikupühad Maarjamaal". Paastuaja kontserdid AD 2016 on pühendatud 1944. aasta Narva, Tartu ja Tallinna märtsipommitamiste ning sõjapurustuste kurvale mälestusele.

 

„Kirikupühad Maarjamaal" - Paastuaeg

MÄRTSIPOMMITAMISTE MÄLESTUSKONTSERDID:

P, 6. märts 2016 kell 16 Narva Hermanni linnus (Peterburi mnt 2)

 

ESINEJAD:

Solist kontratenor IVO POSTI

Barokkansambel CORELLI CONSORT ajastu pillidel:

Mail Sildos (barokkviiul), Tõnu Jõesaar (viola da gamba), Peeter Sarapuu (barokkfagott), Imbi Tarum (klavessiin)

 

KAVA: „Agnus Dei" - barokiaja meistrite kaunimad aariad kontratenorile paastu- ja kannatusaja meeleoludes, sonaadid ja triosonaadid (Bach, Vivaldi, Purcell, Telemann, Boismortier jt).


Kontserdid ka: 

L, 5. märts 2016 kell 16 Tartu Jaani kirik (Jaani 5)

E, 7. märts 2016 kell 19 Tallinna Rootsi-Mihkli kirik (Rüütli 7/9)

 

Agentuur Corelli Music jätkab sarjas "Kirikupühad Maarjamaal" kirikuaasta temaatiliste tutvustustega koos kauni muusikaga. Seekord on tähelepanu all 10. veebruaril algav 40 päeva kestev paastuaeg, mis lõpeb kannatusaja ja Vaikse nädala algusega Palmipuudepühal 20. märtsil. Paastuaeg on mõtiskluste, enese sisse vaatamise ja asjatult kannatanute meenutamise aeg. Kontserdid AGNUS DEI märtsi alguses langevad ajaliselt kokku II Maailmasõja pommitamistega. Aastatel 1942-44 said Maarjamaa paljud linnad tohutuid sõjapurustusi ning hukkus väga palju rahumeelseid linnakodanikke. Kõige kohutavamad olid 1944. aasta märtsipommitamised 6.-7. ööl Narvas, 9.-10. Tallinnas ja 25.-26. Tartus. Jäädavalt kadusid sellised ajaloolised pärlid nagu Narva barokne vanalinn, Tartu Vanemuine ja Kivisild ning osa Tallinna vanalinnast koos paljude kesklinna elupiirkondadega.

 

Märtsipommitamiste ja nende ohvrite mälestuskontserdid toovad publiku ette müstilise kõlaga hääleliigi esindajana kontratenori Ivo Posti ning ajastu pillidel musitseeriva barokkansambli Corelli Consort. Selle erilise meeshääle esituses saab nautida imekauneid teoseid barokiaja meistritelt: „Agnus Dei" Bachi h-moll missast ning aariad suurteostest „Matteuse passioon" ja „Jõuluoratoorium", Vivaldi „Stabat Mater" jpm. Lisaks kõlab kontsertidel kannatusaja meeleoluga sobiv instrumentaalmuusika. Mälestuskontserte toetavad Tartu ja Narva Linnavalitsused, SA Narva Muuseum, Tallinna Kultuuriväärtuste amet, Eesti Kultuurkapital ja Corelli Metseenide Klubi, seetõttu on Vana Narva mälestuskontsert publikule tasuta ning Tartu ja Tallinna kontserdid väga väikeste piletihindadega.

Kontsert on TASUTA!
Agnus Dei- videoklipp
Agnus Dei
Corelli Consort. Foto: Harri Rospu
Ivo Posti. Foto: erakogu
Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate