PIMPINONE!

Kontsert
Lisainfo
Piletid
Toetajad
24.10.20 18:00 Saka mõis (Saka Cliff Hotel & SPA, Lüganuse kihelkond). Kontserdisari Mõisaromantika

 

PIMPINONE! Hooaja avakontserdid

Kontserdiagentuur Corelli Music tähistab sel hooajal oma 16. tegevusaastat. Hooaja avakontsertidel on partneriks taas ooperistuudio Opera Veto, kellega koostöös tuuakse publiku ette eelmisel aastal menukalt esietendunud ja eriolukorra tõttu kevadest sügisesse lükkunud salongkontsertidel mõisates üle Eesti Telemanni koomiline ooper „Pimpinone".

Hooaja 2020/2021 avakontsertidega Anija, Saka ja Pootsi mõisates pakuvad Corelli Music ja Opera Veto nautmiseks tõelise barokiaja muusikasalongi. Nagu helilooja eluajal oli tavaks, ei mängitud koomilist ooperit, mis tegi alles esimesi katseid eralduda „opera seriast", eraldi teosena, vaid kolm „Pimpinone" intermezzot pandi kontsertide kavasse vaheldumisi muude heliloojate loominguga. Publik saab kaunites mõisates lisaks muusikanaudingule elamuse ka väärikate hoonete imelisest interjöörist ja ajaloopärandi ilust.

 

Hooaja 2020/2021 avakontsedid PIMPINONE!

L, 24. oktoober 2020 kell 18 Saka mõis, Ida-Virumaa

 

ESINEJAD:

Pimpinone - Atlan Karp (bariton)

Vespetta - Anneliis Volmer (sopran)

Barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel:

Mail Sildos, Meelis Orgse, Kristiina Talen, Tõnu Jõesaar, Imbi Tarum

Lavastaja - Auri Jürna

Lauljate juhendaja - Toomas Kaldaru

 

KAVA: G. Ph. Telemanni (1681 - 1767) koomilise lühiooperi "Pimpinone" ettekanne barokiaja muusikasalongi vaimus, vaheldumisi A. Corelli jt helitöödega.

 

Naudi endiste aegade stiili ja elegantsi ning tänaseid säravaid muusikuid!

Kontserdi pikkus koos vaheajaga 2 tundi.

 

KONTSERDID KA:

R, 23. oktoober 2020 kell 19 Anija mõis, Harjumaa

P, 25. oktoober 2020 kell 18 Pootsi veinimõis, Pärnumaa

 

 

Korraldajad: Corelli Music ja Opera Veto

Lisainfo: www.corelli.ee

www.facebook.com/corellimusic

www.facebook.com/operaveto

 

Lavastaja Auri Jürna: „Telemanni „Pimpinone" on lugu teenijannast ja tema uuest ülemusest, klassikaline lugu kavalast ja ambitsioonikast alluvast ning heasoovlikust, aga kergeusklikust rikkurist. Nad saavad kokku võrdväärsete, kuid erinevate lootustega, ometi lõpetab üks õnneliku ja võiduka ning teine pettunu ja allaheitlikuna. Kontsertlavastuse peamine eesmärk on esile tuua virtuooslik, mitmetahuline, dramaatiline muusika. Lavastuslik pool püüab näidata tegelasi, kes algselt on justkui nukud, justkui joonistatud ja ühetasandilised, kuid kelle inimlikkus lõpuks publiku ühele või teisele poolele võidavad. Kummal on õigus? Kumb võitis? Kumb tegi kummale liiga?"

Pimpinonena astub lavale 2019. aasta muusikapreemia laureaat bariton Atlan Karp ning Vespetta rollis on noor sopran Anneliis Volmer. Barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel esineb laiendatud koosseisus. Auri Jürna on eesti lavastaja ja teatrikriitik, kes sai kõrghariduse Tartu Ülikoolist eesti kirjanduse ja teatriteaduse erialal ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikoolist lavastaja erialal. Ta on lavastanud nii kutselistes kui harrastusteatrites, aastast 2016 töötab Rahvusooperis Estonia muusikalavastuse assistendina. Laujate vokaalne juhendaja on peamiselt Roomas tegutsev Toomas Kaldaru.

 

Opera Veto asutasid aastal 2017 kolm Eesti lauljat - Aule Urb (metsosopran), Atlan Karp (bariton) ja Aivar Kaseste (tenor). Ooperistuudio eesmärk on tuua lavale vähemtuntud ja unustatud kammeroopereid, anda eneseteostus- ja täiendamisvõimalusi Eesti lauljatele. Esimesi suuremaid töid on E.W. Ferrari (1876-1948) lühiooper "Susanna saladus" (Il segreto di Susanna), mille lavastas Thomas Wiedenhofer (Saksamaa) ja lauljate juhendaja oli Toomas Kadaru.

PILETID:

15 € / *12 € Piletilevis, Circle K-s ja võimalusel tund enne algust kohapeal.

 

TOETAJPILETID: 35 €, 50 €, 100 € on suureks abiks Corelli kontsertide korraldamisel, tagavad muusikute suure tänu ja koha esiridades.

 

* Sooduspiletid: pensionär, õpilane, üliõpilane, õpetaja, puudega inimene ja tema saatja, Eesti Interpreetide Liidu liige

 

SERK liikmekaardi omanikele Piletilevi eelmüügist erisoodustus. Vaata täpsemalt SIIT

 

NB! Kogume kõikide kontserdikülastajate kontaktandmeid ja nõusolekut neid kasutada. See on vajalik selleks, et meie või Terviseamet saaksime teid vajadusel teavitada, kui peaks selguma, et keegi kontserdil osalejatest on osutunud viirusekandjaks ja seeläbi minimeerida edasist ohtu teie tervisele.

 

Isikuandmed saate sisestada SIIN

Kohapeal palume täita vastava ankeedi.

 

Vastavalt Vabariigi Valitsuse korraldusele nr 282 on ürituse korraldaja kohustus tagada maksimaalselt võimalus tuvastada tegevuses osalevad isikud ning nende istekoht tegevuse toimumise ajal. Nimetatud meetmed on vajalikud olukordadeks, kui tegevuses on osalenud COVID-19 positiivne isik ning on vajadus selgitada välja tema lähikontaktsed. Andmete kogumise eesmärk on COVID-19 juhtumi korral isiku teavitamine ning COVID-19 epideemia leviku jälgimine.

 

 

 

Võimaluse ja soovi korral on meid võimalik veidi rahaliselt toetada.

Free donations:
http://corelli.ee/index.php?id=10548


Oleme kõigile iga sendi eest lõpmata tänulikud!
Koos tegutsedes kasvavad väikestest asjadest suured.

Pimpione- videoklipp
Pimpione- videoklipp- vene keeles
Pimpione
Pimpione: Corelli Consort, Atlan Karp ja Heidi Laakso. Foto Jaan Krivel
Atlan Karp. Foto Jaan Krivel
Anneliis Volmer. Foto Ivan Yohan
Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate