EESTI MÕISAD 2019- Kirna mõis

Kontsert
Lisainfo
Piletid
Toetajad
10.08.19 18:00 Kirna mõis (Türi kihelkond, Järvamaa). Kontserdisari Eesti mõisad 2019

 

 

Heategevuslik kontserdisari „EESTI MÕISAD 2019"

21 aastat mõisamuusikat ja metseenlust 101-aastases Eesti Vabariigis, Eesti Mõisate Ühenduse tunnustuspreemia „Parim mõisate loo jutustaja".

Toetame koos Paju mõisa hooldekodu!

Agentuuri Corelli Music kroonijuveel, kontserdisari „Eesti mõisad" on unikaalne kultuurinähtus, milles romantiline mõisaelamus, ajalugu ja arhitektuuripärlid on ühendatud mõisate kuldajastu kauni muusika ja metseenlusega.

 

„EESTI MÕISAD 2019" kontsert:

L, 10. august 2019 kell 18 Kirna mõis (Türi kihelkond, Järvamaa)

 

ESINEJAD:

Solist sopran MARIA LISTRA

Barokkansambel CORELLI CONSORT ajastu pillidel:

Mail Sildos - barokkviiul, Villu Vihermäe - barokktšello, Imbi Tarum - klavessiin

Haarav ajalooline taust JÜRI KUUSKEMAA

 

KAVA: kaunimad aariad ja säravad pärlid barokiaja muusikast - Bach, Händel, Vivaldi jt

Juba kahekümne esimest aastat jätkub igasuvine menusündmus „Eesti mõisad 2019", mille peaesineja on barokkansambel Corelli Consort, kes mängib säravat barokiaja muusikat ajastu pillidel. Just nii võis see muusika võis kõlada ka ammustel aegadel mõisate ballisaalides. Sel suvel liitub solistina mitmekülgselt andekas noor muusik, sopran Maria Listra. Mõisate ajalugu ja arhitektuuri tutvustab igas mõisas oma tuntud muhedal moel kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa. Eesti Mõisate Ühendus tunnustas Corelli mõisakontserte eriauhinnaga „Parim mõisate loo jutustaja".

 

„EESTI MÕISAD 2019" kontserdid ka:

N, 8. august 2019 kell 18 Kuremaa loss (Palamuse kihelkond, Jõgevamaa)

R, 9. august 2019 kell 18 Viljandi mõis Schloss Fellin (Viljandi kihelkond)

P, 11. august 2019 kell 17 Paju mõis (Luke-Lugaži kihelkond, Valgamaa) - PILETITETA!

 

Lähem info

www.corelli.ee

www.facebook.com/corellimusic

Sari on alates 1999. aasta suvest tutvustanud 85 mõisa üle Eesti ja toetanud igal aastal üht väikest mõisakooli, -hooldekodu või -lastekodu, Maarja Küla ja TÜ Kliinikumi Lastefondi. Suvel 2019 lisanduvad erinevatest Maarjamaa nurkadest veel 4 mõisa, mis on pärast iseseisvuse taastamist Eesti Vabariigis aastal 1991 uue hingamise saanud või peatselt saamas. Toetused lähevad Eesti riigi sünnile ja Vabadussõja võidule väga olulises legendaarses Paju mõisas asuvale vaimse puudega inimeste hooldekodule.

Heategevuslikus kontserdisarjas „Eesti mõisad" annab muusikale ja ajaloole lisaväärtuse võimalus kuuluda metseenide vanasse auväärsesse seltskonda. Selle suve publiku ja metseenide sihtannetused lähevad legendaarse Paju mõisa hooldekodule, et aidata muuta hoolealuste elu pisutki kaunimaks ja paremaks. Kaugel Valgamaal asuva Eesti Vabariigi sünni ajaloos väga olulise Paju mõisa lähistel peeti 30. jaanuaril 1919. aastal maha Eesti Vabadussõja üks ägedamaid lahinguid, mis oli võtmelahinguks Valga ja kogu Lõuna-Eesti vabastamisel bolševikest ning milles saadud haavade tagajärjel hukkus Julius Kuperjanov. Lahingut tähistab suurejooneline mälestusmärk. Nii sellest kui ka Paju mõisast on saanud üks Eesti rahvuslikke sümboleid.

Igas mõisas on tund enne kontserdi algust ja vaheajal avatud mõnusad kohvikud. Paju mõisa hooldekodu toetuseks on avatud korjanduskarbid, toimuvad heategevusmüügid.

Koos tegutsedes sünnivad väikestest asjadest suured!

PILETID: 20.- €/  15.-* € 

„Eesti mõisad 2019“ lõppkontsert 11. augustil kell 17 Paju mõisas on PILETITETA, vaba annetus vaimse puudega inimeste hooldekodu toetuseks.

TOETAJPILETID: 25 €, 35 €, 50 € on suureks abiks kontsertide korraldamisel, tagavad Corelli muusikute suure tänu ja koha esiridades.


Piletilevi müügikohtades, www.piletilevi.ee ja Circle K teenindusjaamades üle Eesti ja võimalusel tund enne algust kohapeal

*Sooduspiletid (piiratud arv): pensionär, õpilane, üliõpilane, õpetaja, puudega inimene ja tema saatja, Eesti Interpreetide Liidu liige

NB! Suur Eesti Raamatuklubi liikmekaardi omanikele Piletilevi eelmüügist soodustus -10% täispileti hinnast. Täpsed tingimused www.serk.ee 

OSTA PILET

Vaata Piletilevi müügikohti
Kuidas osta pilet internetist  Mugavaim piletiost kodust väljumata- Sebrapilet!

Eesti mõisad 2019- videoklipp
Eesti mõisad 2019- videoklipp- vene keeles
Eesti mõisad 2019
Kirna mois. Foto Margus Vilisoo
Maria Listra. Foto erakogu
Jüri Kuuskemaa. Foto Peeter Langovits
Corelli Consort. Foto Harri Rospu
Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate